AVID Ingenium

Podstawowym modelem gramofonów AVID był dotychczas model Diva. Jego wysoki koszt produkcji powodował, że dla wielu miłośników płyt winylowych “podstawowy model” mógł być tylko obiektem marzeń.

Nie chcąc rezygnować z wyznaczonych wcześniej standardów projektowych ani też ich obniżać, opieraliśmy sie prośbom o tańszy gramofon, aby nie dołączać do rankingu tanich, prostokątnych, plastikowych lub drewnianych “gramofonów”, których na rynku jest już bardzo dużo.

Ingenium bazuje na tych samych założeniach projektowych i wykorzystuje te same kluczowe elementy co DIVA II, zachowując jednocześnie minimalistyczny design. Wyznacza to nowe standardy muzycznej elegancji i doskonałości.

Jednym ze wspólnych elementów łączących wszystkie gramofony AVID jest wyjątkowo twarde, szafirowe łożysko. Takie łożysko zastosowano również w modelu Ingenium. Z gramofonu Diva II zaczerpnięto także talerz oraz możliwość zastosowania dokręcanego docisku, który eleminuje niepożądane wibracje płyty i talerza. Ingenium umożliwia zastosowanie różnego rodzaju ramion mocowanych w masywnym chassis, które wykrawane jest z 6,5 cm sztaby aluminium.

Podstawowa wersję Ingenium wyposażono w wysokiej jakości ramię firmy ProJect wykonane z włókna weglowego. Inne wersje przygotowane sa do umocowania ramienia SME 9” lub SME 12”, jak równiez do dwóch ramion: 9” lub 9” i 12”. Możliwość mocowania innych ramion dostępna jest na zamówienie.

Izolacja konstrukcji od drgań jest niezwykle istotna dla wyeliminowania podkolorowań dźwięku w niskich częstotliwościach. Opracowano do tego podobny elastomer jak użyty w modelu Diva II oraz zoptymalizowano go do konstrukcji Ingenium. Pozwoliło to na wydobycie z nagrań większej ilości informacji i lepszej ich rozdzielczości.

Mocny silnik zasilany bezpośrednio z sieci umieszczony jest w specjalnie wytaczanej obudowie. Rezultatem jest eliminacja drgań przenoszonych na gramofon oraz stabilność obrotów i olbrzymia dynamika dźwięku, która zawsze wyróżniała gramofony AVID.

Ingenium daje wielu ludziom szanse na prawdziwie audiofilskie słuchanie płyt winylowych z możliwością użycia wielu dostępnych obecnie ramion gramofonowych. Nie ma przy tym poczucia, ze jest to “tylko kolejny gramofon” dostępny na rynku. To jest na wskroś prawdziwy gramofon AVID. 

Najtańsza wersja z ramieniem Audiogears T1.9, wkładką Nagaoka MP110 i dociskiem: 6000 zł

Powered by JS Network Solutions